Domů > SEO a Ranky > Google Toolbar PageRank je mrtvý

Google Toolbar PageRank je mrtvý

Google Pagerank Update Google Toolbar PageRank – tedy veřejně zobrazovaná hodnota Google Pageranku – definitivně zmizel a není ho již možné zjišťovat. V březnu tohoto roku zmizel z oficiální hledací Google lištičky a 18.4.2016 byly umlčeny i Google servery, které tuto hodnotu navracely. Nezbývá tedy nic jiného, než začít používat jiné metriky.

Poslední update veřejného PageRanku byl na konci roku 2013. V říjnu roku 2014 bylo Googlem oznámeno, že další update již pravděpodobně neproběhne.

Hlavním důvodem zrušení bylo dle Googlu kupčení s odkazy a vytváření nepřirozených odkazových vazeb, s jimiž dlouho Google úspěšně bojoval a nadále bojuje. Pravý důvod bude nejspíše v náročnosti takových přepočtů všech indexovaných webových stránek po celém světě. Na druhou stranu když přepočty zvládne Moz, tak by je měl bez problémů zvládnout i Google :-) .

Většina SEO komunity byla pak nucená přecházet na jiné aktualizované metriky. Jako náhrada za GTPR se nakonec nejvíce uchytil Moz Domain/Page Autority a MozRank, konec konců na české poměry dostačuje seznamácký S-Rank. Za zmínku stojí i metriky od společnosti MajesticSEO a jejich Citation a Trust Flow.

Možná se někdy dočkáme znovuzrození GTPR, ale moc nadějí do toho nevkládám. PageRank mi bude hodně chybět.

  1. 28.04.2016 na 21:32 | #1

    A co je lepší, Majestic nebo Moz rank?

  2. 28.04.2016 na 22:52 | #2

    Momentálně nejvíce používaný je Moz Domain Authority Rank.

  3. 18.10.2016 na 15:09 | #3

    Ani bych se nedivil, kdyby konečně umřel i jyxorank. :-P