Domů > Internet a Média > Nový hledač nikdo nechce

Nový hledač nikdo nechce

Petr HejlProdej nového hledače (Hlodače) geniálního programátora a vizionáře Petra Hejla skončil po dvou měsících neúspěchem. Informoval o tom na svém Twitter účtu. Nikdo o něj neprojevil zájem, ikdyž cena spadla z 2 miliard dolarů na pouhý 1 milion dolarů. Všem realisticky smýšlejícím muselo být jasné, že to takhle skončí. Nebo není konec?

Naskytují se 2 možné příčiny neúspěchu. Buď je špatný obchodník nebo nabízí zajíce v pytli. Druhá varianta mi příjde reálnější už jenom kvůli vyhodnocení „Hlodač versus Google +20 %, Hlodač versus Bing +34 %, Hlodač versus Seznam +18 %“. Všichni jsou zkrátka zvědaví na ten revoluční počin, který se vesměs opírá o nepodloženou spleť čísel a dat.

Aby toho nebylo málo, tak se do Petra Hejla opřeli diskutující na fóru Lupa.cz. Vracejí mu „několik let chvástání, urážek, napadání a útoků. Tak ať je zde uveden i jeho trpký konec.“. Horší je to s dosavadními investory. Nevím jestli jim bude stačit fráze „Tak se to nepovedlo… naschledanou“. Ono i slibování astronomických zisků je na hraně.

Dále pan Hejl na Twitteru psal, že má 3 menší investory a na reakce dalších počká do konce dubna. Pak zváží další kroky. Třeba se odhodlá pustit Hlodač pro širokou veřejnost, která objeví údajné kvality nového vyhledávače.

 1. 24.04.2012 na 13:31 | #1

  Je to jako s Julií a olejovanými kolejemi. Když na Hejlově práci nechce nikdo jiný zbohatnout, bude si holt muset zbohatnout Hejl sám, až spustí sHlod reklamy, kde třeba nabídne inzerentům zcela neodolatelné podmínky. Minimálně inzerentům z Lednice.

 2. 29.04.2012 na 14:12 | #2

  Že by ten nový antispam Indové nezvládali? Zkusím, zda jsem také Indka! Nebo se komentátoři opalují? Mně to sluníčko sebralo v průměru 40% návštěvnosti.
  Moc děkuji za článek – inspiroval mě k výletu do Lednice, odkud jsem si přivezla lahvinku vína jako suvenýr a spálený klofan.
  Musí se opisovat nebo stačí ctrlC ctrlV? Blíží se okamžik pravdy…

 3. 02.05.2012 na 09:33 | #3

  Staci nakopirovat. Stezoval si mi nekdo, ze nejdou vkladat komentare. Asi je to spojenim nekolika pluginu (nejspis WP-Cache). Zkusim najit nejakou alternativu.
  Jinak bez opalovani, makal jsem na chate 🙂

Odesláním komentáře souhlasíte se zásadami ochrany soukromí tohoto webu.