Archív

Archív pro ‘Prohlížeče’ Kategorie

Google Chrome už používá každý druhý uživatel

Google Chrome logoPůvodně jsem dnes zabrouzdal do statistik prohlížečů, abych zjistil jak je na tom zkomírající IE, ale překvapila mě jiná věc – webový prohlížeč Google Chrome minulý měsíc používal každý druhý uživatel internetu, respektive každý druhý návštěvník monitorovaných stránek. Chrome nahrává hlavně silná značka, rychlost a problémy ostatních browserů.
Číst dále...

Firefoxu 3.6 pomalu zvoní hrana

Mozilla Firefox logoBohužel, Firefox ve verzi 3.6 přestává být ve velké míře podporován. Ačkoliv je jeho nejnovější verze 3.6.28 z března letošního roku, tak už se mi na mnoha místech zobrazují hlášky, ať si updatuju na novější verzi. Proč ne? Nové verze se syspou jak z rukávu a žerou stále víc a víc paměti. Nepotřebuji rychlejší načítání stránek na úkor zahlcení RAM.
Číst dále...

Categories: Prohlížeče Tags: ,

Opera podporuje -webkit- prefix

05.06.2012 1 komentář

OperaNorský prohlížeč Opera začal podporovat konkurenční -webkit- CSS prefixy. Zakulacené rohy, stínování, gradient – to lze dnes jednoduše napsat pomocí kaskádových stylů bez nutnosti úprav webové grafiky. Novinka dělá z Opery moderní prohlížeč, který určitě přitáhne nové uživatele. Půjdou ostatní prohlížeče stejnou cestou?
Číst dále...

Categories: HTML, CSS, JS, Prohlížeče Tags: , ,

Z IE6 se pomalu stává legenda

08.01.2012 1 komentář

Internet Explorer 6Je to zhruba rok, kdy Microsoft spustil odpočítávání konce prohlížeče IE6 na web u www.ie6countdown.com. Sám Microsoft se snaží nasazovat do nových verzí Internet Exploreru moderní technologie jako HTML5 a CSS3 a držet tak krok s konkurencí, která ho na poli prohlížečů již několik let drtí. Z dříve nenáviděného prohlížeče se pomalu stává legenda.
Číst dále...

Categories: Prohlížeče Tags: , ,

Firefox 3.6.21 a 6.0.1 obsahuje chyby

Mozilla Firefox logoNové záplatovací verze populárního prohlížeče Mozilla Firefox obsahují chyby. Verze 3.6.21 a 6.0.1 řešily problém s podvodně vydanými SLL certifikáty DigiNotar. Narazil jsem ale na problém s Flash playerem, o kterém není kromě 1 zdroje žádná zmínka. Jestli je problém ve Firefoxu nebo v komunikaci s pluginem, to ukáže čas.
Číst dále...

Categories: Prohlížeče Tags: , ,

Mozilla bojuje proti pomalým doplňkům

Pomalé FF doplňkySpolečnost Mozilla zveřejnila seznam doplňků (add-onů, rozšíření), které výrazně zpomalují start prohlížeče Firefox. Podle Justina Scotta z Mozilly zpomaluje jedno nainstalované rozšíření start aplikace v průměru o deset procent. Paradoxně přednost Firefoxu, vylepšit si holý prohlížeč, je teď na obtíž a vytváří dojem pomalého browseru.
Číst dále...

Vyšel revoluční Internet Explorer 9

Internet Explorer 9Dnes 15. března před 7 hodinou ráno vyšel zbrusunový a revoluční Internet Explorer 9 – dokonce i v české lokalizaci. Microsoft si tentokrát dal velice záležet a do jádra integroval řadu moderních prvků, především HTML5, nové JavaScriptové jádro a o vykreslování téměř všeho se postará grafická karta. Bohužel uživatelé s Windows XP mají smůlu – nenainstalují ho.
Číst dále...

Má cenu optimalizovat kód pro IE6?

04.01.2011 1 komentář

Internet Explorer 6Dneska jsem se koukal na návštěvní statistiky seřazené podle prohlížečů a nestačil jsem se divit. V Evropě nastal zlom a poprvé se na první příčku dostala Mozilla Firefox, která přeskočila Internet Explorer. Microsoft tak už není v Evropě jedničkou mezi prohlížeči.
Číst dále...

Categories: Prohlížeče Tags: , , ,

Jak v Opeře povolit uživatelské skripty

OperaVzhledem k tomu, že nedávno vyšla Opera 11 a je to první verze podporující rozšíření, tak jsem neváhal s instalací a hned jsem si zkusil udělat svůj vlastní doplněk do tohoto prohlížeče. Co by to mohlo být jiného než můj Rank Checker.
Číst dále...